Tomasz Wójtowicz

Jestem otorynolaryngologiem, chirurgiem głowy i szyi. Pochodzę z rodziny o wielopokoleniowej tradycji lekarskiej, a medycyna od zawsze była moją największą pasją. Studia medyczne ukończyłem na I Wydziale Lekarskim Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, otrzymując stypendium za dobre wyniki w nauce.

Swoje szlify specjalizacyjne odebrałem w Klinice Otolarytngologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego przy ul. Banacha, gdzie równolegle ukończyłem studia doktoranckie WUM. Do niedawna moim głównym miejscem pracy była Klinika Chirurgii Nowotworów Głowy i Szyi Instytutu Onkologii w Warszawie, gdzie wyspecjalizowałem się w endoskopowej ocenie górnych dróg oddechowych.

Obecnie wieloletnią praktykę kliniczną wykorzystuje w praktyce prywatnej. W moim dorobku naukowym należy wspomnieć o uczestnictwie w wielu projektach naukowo-badawczych związanych z rakiem krtani, chorobami zatok przynosowych, metodami leczenia chrapania oraz mikrochirurgią laserową. Na terenie Polski i poza jej granicami ukończyłem kursy w zakresie laserowej mikrochirurgii krtani, chirurgii rekonstrukcyjnej z wykorzystaniem mikrozespoleń naczyń i nerwów, endoskopowej chirurgii nosa i zatok, chirurgii gruczołów ślinowych, a także endoskopowych metod diagnostycznych, takich jak NBI.

Posiadam doświadczenie w leczeniu zarówno chirurgicznym, jak i zachowawczym schorzeń laryngologicznych u dorosłych i dzieci. Zajmuję się również chirurgią estetyczną w zakresie głowy i szyi. W kontaktach z pacjentami stawiam na indywidualne, partnerskie podejście do każdego, nowego przypadku. Uważam, że jeśli proces diagnostyczno-leczniczy ma być skuteczny, musi być przejrzysty, zrozumiały i przede wszystkim w pełni akceptowany przez pacjenta.

Jeśli jakieś dolegliwości nie pozwalają Ci normalnie funkcjonować, to nie zwlekaj! Zapraszam na wizytę.